AYDEMİR GROUP  /    HABERLER

SATIN ALMA MALİYETLERİ

//

Satın Alma Rehberi

SATIN ALMA MALİYETLERİ

Türkiye'de bir mülk satın aldıktan sonra, tapu senedini almak için satın alma işleminiz için ödemeniz gereken bazı masraflar vardır. Aydemir Grup olarak yardımcı olacağımız bu giderler şu şekildedir;

AVUKATIN YETKİSİ

Noterde vekaletname vermek (Yeminli Tercüman dahil) yaklaşık 80-100 € tutarındadır.

TAŞIMA VERGİSİ

Türkiye tapu dairesinde belirtilen gayrimenkul değerinin %4'ü. Bu, devir sırasında yerel bankalardan birinde ödenir (TAPU Ofisinde belirtilen tutar, emlak değerinden daha az ve arsa, daire, villa, dükkan, vesaire.).

YERLEŞME

İskan adlı Tamamlama Raporunun Alınması (yalnızca yeni inşa edilen mülkler için): Büyüklüğüne ve yerine bağlı olarak 300-350 € 'dan başlar. Tüm bina ve dairelerin su ve elektrik aboneliğine başvurmak için 'konut'a ihtiyacı var.

PURCHASE COSTS

DİĞER ÜCRETLER

Elektrik aboneliği, elektrik sayacının yeni bağlantısı: yakl. 60-100 € (yalnızca bir kez ödenir). Mevcut bir bağlantının isim aktarımı: yakl. 30 € (yalnızca bir kez ödenir). Su aboneliği, yeni su sayacı bağlantısı: yakl. 30-50 €. Mevcut bir bağlantının isim aktarımı: yakl. 30 €. Telefon sabit telefon abonelikleri: Türkiye'de oturma izniniz varsa sadece sabit telefon kaydı yapabilirsiniz.

TÜRKİYE'DE MÜLK VE MÜLKİYETİNİN YILLIK GİDERLERİ

Türkiye'de Emlak Vergisi Uygulaması, yerel belediye tarafından beyan edilen (her yıl Mayıs ayı sonundan önce ödenir) mülk değerinin %0,02'sidir. Çoğu durumda, Alanya bölgesindeki 2 yatak odalı bir daire için yıllık emlak vergisi 80-100 €'dur. Elektrik kWh başına enerji maliyeti: uygulama 0,131 €'dur (Temmuz 2019, KDV ve çeşitli vergiler dahil). m3 su başına su maliyeti: yakl. 0,88 € (KDV ve çeşitli vergiler dahil). Birim Başına Telefon Maliyeti: uygulama. 0,039 €, standart ücret. Aylık kiralama: yakl. 7,20 €, standart ücret. Birim süresi (il): 60 saniye. Telefon tarifelerine KDV (yüzde 18) dahildir, ÖTV (yüzde 15) hariçtir.

tr_TRTR